Dlaczego warto kupić smartfona?

Smartfon jest urządzeniem wyjątkowo powszechnym. Sprzedaż tego rodzaju urządzeń stanowi już ponad 80% wśród zakupów wszystkich modeli telefonów komórkowych. W Polsce smartfony upowszechniają się nieco wolniej niż w krajach zachodnich. Pierwszym powodem są wciąż bardzo wysokie ceny za flagowce, czyli najnowsze, najlepsze modele popularnych marek. Drugim powodem takiej sytuacji jest niechęć Polaków – zwłaszcza osób starszych – do nowoczesnych urządzeń. Zdaniem tych osób, korzystanie ze smartfonów jest zbyt trudne i wymaga zbyt dużej wiedzy praktycznej, której te osoby dotąd nie posiadły. Czy rzeczywiście korzystanie ze smartfona jest takie trudne jak się to może wydawać? Niekoniecznie. Nowoczesne smartfony, zwłaszcza te, które opierają się na systemie operacyjnym Android posiadają bardzo intuicyjne oprogramowanie. Wykonanie podstawowych czynności takich jak zadzwonienie czy napisanie smsa jest proste i wymaga jedynie kilka minut przygotowania początkowego. Im dłużej pracujemy ze smartfonem, tym jego użytkowanie staje się łatwiejsze a my poznajemy więcej funkcji.

Tanie smartfony

Wraz kolejnymi aktualizacji Androida smartfony stają się coraz lepsze oraz przyjaźniejsze użytkownikowi. Są przy tym bardzo wydajne, mocne oraz przydatne – zastępują po części bowiem komputer i mogą służyć jako multinarzędzie do wykonywania wielu zadań. Właśnie dlatego warto jest kupić swojego smartfona. Do wyboru mamy zakup w salonie jednego z operatorów, sklep internetowy lub aukcje na popularnych portalach. Istnieją także stacjonarne skupy z telefonami, jednakże to miejsce nie należy do najbezpieczniejszych, nigdy bowiem nie mamy pewność, czy nasz model rzeczywiście jest nowy.

Jakie parametry ma dobry telefon dotykowy?

Dobry smartfon charakteryzuje się przede wszystkim wydajnym procesorem. W zależności od kupionego modelu otrzymamy dwa, cztery lub nawet osiem rdzeni, które taktowane będą zegarem od 1,2 Ghz do nawet 2,5 Ghz – jak ma to miejsce w przypadku Sony Z3 czy nowszych modeli. Poza tym należy także zwrócić uwagę na ilość pamięci RAM. W roku 2015 minimum to 1GB, ale dobrze jest zaopatrzyć się w model z dwoma gigabajtami pamięci. Na rynku jeszcze w tym roku mogą pojawić się pierwsze smartfony z 4 GB RAM. Czy to prawdziwa rewolucja? Niekoniecznie, aczkolwiek to wielki krok w stronę zastąpienia komputerów telefonami. Już dziś są małymi komputerkami. Przeciętny nowy smartfon ma obecnie od 4,7″ do 5,5″ wielkości ekranu jednakże zupełnie wystarczający będzie ekran o przekątnej 4,2″. Oczywiście możemy gustować w dużych ekranach. Część modeli, tzw. phablety oferuje ponad 6″ ekran. Taki smartfon jest jednakże trudny w obsłudze jedną ręką. Jest nieporęczny i trudno go bezpiecznie przechowywać. Dobry smartfon ma także dobry Internet. Obecnie standard to 4G.

Czy smartfon może być tani?

Oczywiście. Możemy kupić taniego smartfona, który nie musi wiele ustępować flagowcom za 2000 złotych. Już za 600-800 złotych kupimy wydajne urządzenie, które umożliwi nam nagrywanie filmów w Full HD, granie w nowe gry oraz obsługę kilku aplikacji jednocześnie. Warunkiem jest jednak odstąpieni od topowych modeli i skoncentrowanie się na starszych modelach bądź tańszych markach, np. pochodzących z USA czy Chin. Wejdźcie na stronę telefony dotykowe PremiumGSM aby zapoznać się właśnie z taką przykładową ofertą.